0312 481 43 43

Ankara’da spor merkezi tavsiyeleri

12 Ocak 2016 / Genel
Ankara’da spor merkezi tavsiyeleri

Ankarada spor merkezi tavsiyleri insanlar için belirleyici özellikler sunuyor.Günümüz Türkiye’sinde neredeyse her köşe başında spor salonu açılmasına rağmen , insanlar güvenilir spor salonu bulamıyor.Ankaranın en iyi spor merkezi‘nde her kes spor yapmak ister.Yanlız iyi merkez , neye göre iyi ? Hangi merkez insanlar için belirli temel özellikleri bünyesinde bulunduruyor ? İnsanların spor salonlarında yaşadığı sorunlar neler ? Kişilerin spor salonu maceraları neden kısa soluklu oluyor ? Spor merkezlerinde olması gereken spor aletleri hangileridir ? Çankaya spor merkezleri’nde dikkat edilmesi gereken en önemli konu nedir ?

Ankara’da irili ufaklı bir çok spor merkezi açılıyor.Çoğu merkezin spor hikayesinin kısa sürmesi , acemi spor saloncuların bıkmadan usanmadan sektöre dahil olmasının önüne geçebilmiş değil.Ankara spor merkezleri , neden sıkça kapanan spor salonlarına sahne oluyor ? Tabiki bu sorunun en kolay cevabı , işi bilmeyen sporcu işletmeci.İşi bilmeyen derken , spor geçmişi yokta denebilir.Spor geçmişi olmayan , herhangi bir spor dalı ile ilgilenmemiş kişilerin spor salonu açması kadar , üzüntü verici bir durum yoktur.Bu kişilerin sektörde tutunması mümkün değildir.Spor salonu açmayı planlayan kişilerin ince eleyip sık dokuması , beraberine gelecek maddi ve psikolojik kaybın önüne geçmeye yetecektir.

Spor salonlarına bir umutla gelen insanların beklediği tek şey , sağlıklı ve zinde bir hayata adım atmaktır.Spor salonu kapısı aralamış insanların , spor salonlarına  çok da yük olduğu bir durum yoktur.Kayıt olduğu merkezlerden sadece hizmet beklerler.Gel görki durum hiçte öyle değildir.Çoğu merkez üyelerine uygun bir antrenman programı dahi veremiyor haldedir.Antrenman programı verip , o programı üyesine öğretmekle yükümlü olan merkezler , bu yükün altına pekde girmek istemiyor.İşin ucu hep kalifiye antrenör’e dayanıyor.Çoğu merkezde işi bilen antrenör bulmak , samanlıkta iğne aramaya benziyor.Ankaranın en iyi antrenörleri arasında gösterilen mustafa güler , her spor salonunun hayallerini süsleyen bir antrenör’dür.Mustafa güler gibi değerli antrenörlerin olduğu spor salonlarında , antrenman programları konusunda oldukça şanslı olursunuz.Mustafa güler kalitesinde bir antrenör’ün , çalıştığı kulübe maliyeti ortalama 5000 tl civarındadır.Çoğu spor merkezi bu maliyetlerden kaçmayı planladığı için , ucuza ve işi bilmeyen antrenör çalıştırma yolunu tercih etmiştir.

Spor merkezlerine kayıt olurken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir ? 

 • Spor salonunun merdiven altı bir yer olmaması gerekir.
 • Basık ve havasız merkezlerin tercih edilmesi , sporunuzu olumsuz yönde etkiler.
 • Havalandırma bir spor salonunun olmazsa olmazıdır.
 • Temizlik , hijyen durumları en önemli özelliklerdir.
 • Spor salonu zemini , plastik , petrol türevi malzemelerden yapılmış olmamalıdır.Kapalı alanda uygulanan plastik kaplamalı zeminler ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.
 • Makine kaliteleri , makine adeti , çalışabilirlik durumu göz ardı edilmemelidir.
 • Spor merkezi havuzlu ise , cankurtaran olmasına özen gösterilmelidir.
 • Havuz suyu temiz olmalıdır.
 • Havuz suyunu , belirli aralıklar ile yenileyen merkezleri tercih edin.
 • Spor salonlarında en çok şikayetin havuz suyunun pis olduğundan kaynaklandığını  unutmayın.
 • Spor salonunun antrenman programlarını düzenleyen ve üyelere öğreten antrenör’ü kimdir.Titizlikle araştırın.Spordaki gelişim grafiği‘niz antrenör’ünüze bağlıdır.

Spor salonlarına kayıt olurken tavsiyleri göz ardı etmeyin.Form ve sağlık dolu günlerde görüşmek üzere..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir