0312 481 43 43

Personal Trainer Fiyatları Ne Kadardır?

9 Eylül 2016 / Genel
Personal Trainer Fiyatları Ne Kadardır?

Personal Trainer Fiyatları Ne Kadardır?

Özel spor salonlarında form tutmanın popüler olmaya başladığı ilk günlerden bu güne kadar gelen sürede, insanların yoğun ilgi, alaka arayıpta bulamadığı kulüplerden ekstra ücret karşılığı talep ettiği kişisel antrenör’e personal trainer denir. Personal trainer fiyatları ne kadardır? konulu yazımızda siz değerli spor severlere ücretler konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Standart üyelik tercihinde bulunup aktivite hayatına adım atanların tam aksine, kişisel hizmet alanların daha yakın ilgi ve detay antrenman programları alması, personal trainer‘ler tarafından sağlanmaktadır. Örnek verecek olursak, standart üyelikte sizin için görevlendirilen antrenör’ler ölçü ve analizleriniz ardından antrenman ve beslenme programlarınızı hazırlar. Bir sonraki aşamanın antrenman programını uygulama aşaması olan standart üyelikte, programınıza hakim olduğunuz andan sonra artık tek başınasınızdır. Personal trainer’ler ile çalışanlarda ise, üyelikleri süresince antrenör’leri kendileri ile birliktedir. Bench press yaparken’de birliktedir, farklı bir egzersiz türünde de birliktedir. Antrenman sonuna kadar personal trainer talebinde bulunanlara yardımcı olmakla yükümlü kişilerdir personal trainerler. Bu hizmet türünde bir diğer ayrıntı ise beslenme koçluğudur. Gün içerisinde ne yiyip içtiğiniz antrenör’lerinin tarafından anbean takip edilmektedir. Standart üyeliğe oranla daha çabuk sonuç aldırıcı olan personal trainer hizmeti maliyet bakımından oldukça yüksektir.

Personal trainer fiyatları normal üyelik fiyatlarına oranla pahalıdır. Türkiye’nin her ilinde farklı ücret tarifelerinin uygulandığı bu hizmet türünde, Ankara personal trainer fiyatlarısaat başına ücret olarak 80 tl ile 120 tl arasında değişmektedir. Gelir seviyesi bakımından üst seviyede yer alan müşteri portföyüne hitap eden personal trainer’ler ile, spora yatkın olmayanlar, tak başına egzersiz yapabilecek beceriye sahip olmayanlar ile kısa sürede büyük değişim yaşamak isteyenler çalışmaktadır. Vücut geliştirme, fitness, kickboks, taekwondo gibi branşlarda yıllarca ter döküp yarışmalara katılanlar, Türkiye vücut geliştirme ve fitness federasyonu, Türkiye kickboks federasyonu, Türkiye Taekwondo federasyonu 4.kademe antrenör belgesine sahip kişiler personal trainer olabilirler. Türkiye’de en deneyimli antrenör’ler 4.kademe antrenör lisansına sahip kişilerdir ve gönül rahatlığı ile tercih edilebilirler.

Personal Trainerlerin Çalışma Koşulları Nelerdir?

 • Segmental yağ ve kas analizi yapar ve çıkan sonuçları inceleyip bir yol haritası belirler.
 • Esneklik ve denge incelemesi yapar, notlar alır, mevcut yapıyı geliştirmek için bir program belirler.
 • Vücudun her bölgesini mezura ile ölçer, değerleri kaydeder, bir sonraki ölçümde fark analizleri’ni sporcusu ile paylaşır.
 • Beslenme ve antrenman programı düzenler.
 • Antrenman programları’nı özel dersler ile en anlaşılacak şekilde sporcusu ile paylaşır.
 • Beslenme programları’nı günün her saati takip eder.
 • Personal trainer’ler antrenman esnasında devamlı sporcusu ile birliktedirler ve yardımcı olurlar. Ağırlığın kaldırılması mümkün olmayan anında sporcularına destek olurlar.Program süresince yanından ayrılmazlar.
 • Personal trainer’ler sporcuların 4,6,8 hafta gibi sürelerde yaptıkları yeni analizler ile gelişim sonuçlarını gösterirler. Spor severlerin en merak ettiği anlardan birtanesi de analiz anıdır. Emeklerini karşılığını aldıklarında olukça mutlu olan spor severler, böylelikle personal trainer ile çalışmaya devam ederler.

Ankara’da Personal Trainer Tavsiyesi ve Fiyatları

Yakın hizmet alacak kişilerin antrenör seçimlerinde dikkat etmesi gereken faktörlerin başında antrenörün kademesi yer almalıdır. Antrenör kademelerinden bahsedecek olursak personal trainer fiyatları ne kadardır? sorusunun cevabını daha rahat bulabilirsiniz.

 1. Kademe – Yardımcı Antrenör
 2. Kademe – Antrenör
 3. Kademe – Kıdemli Antrenör
 4. Kademe – Baş Antrenör
 5. Kademe – Teknik Direktör

Türkiye vücut geliştirme ve fitness federasyonun federasyon olduğu andan bu yana verdiği derecesi en yüksek belge 4.Kademe Baş Antrenörlük belgesidir. Antrenör tavsiyelerinden söz edecek olursak, TVGF 4.Kademe Baş Antrenörü Mustafa Güler ve uzman ekibini tavsiye ederiz.

TVGF 4.Kademe Baş Antrenörü Mustafa Güler ile;

10 Antrenman 1200 tl

20 Antrenman 2000 tl

30 Antrenman 2500 tl ‘dir.

Antrenman süreleri 60 dakika ile sınırlı olup, antrenman ve beslenme programları takibi yapılarak, aylık bazda segmental analiz ve değerlendirmeler yapılmakta, ortaya çıkan değişimlere göre yeni antrenman ve beslenme programları düzenlenerek sonuca gidilmektedir. Baş Antrenör Mustafa Güler Natural Bodybuilding’i savunması ve beslenme programlarında yer vermesiyle dikkat çekmiş, tavsiyelerin en başında yer alan usta bir antrenördür. Mustafa Güler ile iletişime buradan geçebilirsiniz.

Form ve sağlık dolu günler için, egzersiz ve dinamizme dayalı yaşamı seçin.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir