0312 481 43 43

Steroidlerin Yan etkileri ve Zararları Nelerdir?

3 Aralık 2016 / Genel
Steroidlerin Yan etkileri ve Zararları Nelerdir?

Steroidlerin Zararları Nelerdir?

Atletik, fit ve sağlıklı olabilmenin tek yolu olan egzersiz, zamanla birlikte yenilenen yüzü ile çıkıyor insanımızın karşısına. Kimileri egzersizi natural egzersiz programları ile yaşıyor, kimileri supplamentler ile, kimileri ise steroid kürleri ile. Daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik steroidlerin zararları nelerdir diye. Umarız yazılarımız birilerinin ilgisini çekmiş ve işe yaramıştır uzak durulması konusunda. Steroidlerin zaraları öyle kulak ardı edilecek türden değildir. Vücudun hemen hemen her yerine dokunan türden zararları vardır steroidlerin. En büyük zararı şüphesiz kalp görmektedir. İnsanımızın Steroidlerin yan etkileri konusunda bir bilgiye sahip olmaması, bu işin ticaretinden para kazananların fazlasıyla işine gelmektedir. Yazımızda steroidlerin spor salonlarına nasıl girdiğinden tutun, sporcuların bu ürünleri nasıl kullanmaya teşvik edildiğine kadar birçok şeyden bahsedeceğiz.

Steroidlerin Yan Etkileri Nelerdir?

Spor salonlarına sağlıklı bir beden sahibi olmak için gidenlerin ilk hedefleridir idealleri. İdeallerine kavuşma hırsı içerisine giren kişiler hızlıca gelişip kaslanmak ister. Bu konuda antrenörlerinden ve çevresinden destek alır. Bireyin çevresini antrenman yaptığı ortamdaki spor salonu arkadaşları oluşturur. Kişinin antrenman yaptığı spor salonunda yer alan arkadaşları arasında steroid kullanan, hedeflerine steroidler sayesinde kısa sürede kavuşan ve faydasını gören birisi olabilir. Genellikle steroid kullanımı bu ortamlarda başlar. Kimyasal içeriğe sahip olan bu ürünlerin faydasını gören kişi yada kişiler, antrenman yaptığı salonlarda tavsiyelerde bulunabilirler. Steroidlerin yan etkileri ve zararları konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayan bu kişiler, kendisine verdikleri zararların yanında çevresinde spor yapanlarada zarar vermektedir.

Steroidlerin yan etkileri hemen ilk kullanmada kendisini belli etmediği gibi herhangi bir bedensel gelişimde göstermez. Kullananlar bu nedenle uzun süre kullanıp gelişim sağladıktan sonra yan etkilerine maruz kalıyorlar. Steroidlerin en belirgin yan etkileri kalpte çarpıntı yapması, psikolojik çöküntü yaratması, bedensel beklenmeyen değişiklikler, kafa derisi ile vücudun farklı bölgelerinde sivilcelenme ve döküntülerdir. Bu etkilerin ortaya çıkması için belirli oranda kullanılması gereken bu kimyasal içerikli ürünler sağlığa çok zararlıdır. Steroidlerin zaraları nelerdir konulu yazımızı okuyup buradan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Spor Salonlarında Steroid Pazarlaması Nasıl Gerçekleşir?

Kimyasal gelişim ilaçları satan kişiler genellikle spor salonlarına antrenörler sayesinde girmektedir. Kimyasal içerikli ve gelişime kısa sürede etki eden bu ürünlerin satışından oldukça yüksek kazançlar edildiğini gören bazı antrenörlerin, maalesef bu kirli çarkın bir parçası haline geldiğini gözlemliyoruz. Bir başka pazarlama stratejisi ise facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya ortamlarında etkileyici resimlerden oluşan profiller ile insanları etkileyerek satış yapma stratejisidir. Bu kişilerin isimlerinin arkasında hoca, personal trainer, özel antrenör gibi ünvanlar yer almaktadır. İnternet satışı ile insanların sağlığını hiçe sayarak yanlış yönlendiren bu kişilerden korunma yolları yetkili mecralara bildirmek, şikayet etmektir. Eğer bir spor salonunda vücut geliştirme, fitness, personal training hizmetleri alıyor ve antrenörünüz kimyasal içerikli sağlığa zararlı bu ürünleri size tavsiye ediyorsa, o spor salonunda egzersiz yapmayı bırakın. Yetkililere şikayet etmeyi ihmal etmeyin.

Kimler Neler Demiş?

94 Yorum - "Steroidlerin Yan etkileri ve Zararları Nelerdir?"

avatar
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ali aydoğan
Ziyaretçi
Ali aydoğan

Yazınız sayesinde sağlığımı kaybetmekten kurtuldum.Helal olsun.

Asu kaya
Ziyaretçi
Asu kaya

Aynen katılıyorum size ali bey. Steroidler sağlığa çok zararlı ve bende kardeşimin bu zararı görmesini engellemk için bu yazıyı okuttum. Sağolsun sporty ailesi. Teşekkürler değerli spor hocaları.

Mehtap coşkun
Ziyaretçi
Mehtap coşkun

Ne kadar güzel bir iş yapıyorlar helal olsun.

Mehtap coşkun
Ziyaretçi
Mehtap coşkun

Bizde sayelerinde bilinçlendik ali bey. Haklısınız.

Yunus emre
Ziyaretçi
Yunus emre

Mustafa hoca ender gorulecek bir insansin millet steroid sayip zengin olmaya calisir sen onun yerine insanlari buna karsi uyarmaya calisiyorsun tebrik ederim dürüstlüğünuz icin.

Volkan KOCA
Ziyaretçi
Volkan KOCA

Dikmen’de kıytırık bir salona üyeyim. Steroid öneriyorlar dı. Yazınız sayesinde steroidler ve zararları nelerdir öğrendim. Teşekkür ederiz. Sizin gibi bilinçli ve helalinden işini yapanlara borçluyuz sağlığımızı.

Fatih özdemir
Ziyaretçi
Fatih özdemir

İnsanlık için bu değerli bilgilerin yayılması ve daha çok kişiye ulaşması gerekmektedir. Helal olsun size. Benzerini yok

Barış
Ziyaretçi
Barış

Harika bir yazı olmuş tebrikler bütün spor adamlarından bu sağduyu olmalı insanları steroidin zararlarına karşı uyarılması.

Rıza
Ziyaretçi
Rıza

Yazınız sayesinde steroidlerin zararlarını öğrendim.Sizin gibi bilinçli ve sadece parayı düşünmeyen insanlara sağlığımızı borçluyuz.

Süleyman türken
Ziyaretçi
Süleyman türken

Haklısınız rıza bey.

kadir
Ziyaretçi
kadir

Anabolik steroidler hakkinda yazi buistiyoruz bu illetten insanlari kurtarin bu adamlar sporcuyuz diye geziyorlar ölmek icin spor yapilmaz. Yazi çok verimli

Süleyman türken
Ziyaretçi
Süleyman türken

Haklısınız kadir bey. Duruma devletin el atması lazım.

Banu D.e
Ziyaretçi
Banu D.e

Steroid kullanımı ile ilgili çok şey okudum ama bu yazı daha etkili ve açıklayıcı olmuş Anabolik steroidlerin ne türlü zararlı olduğunu güzel anlatmışsınız sağlık bakanlığının denetim yapıp bunu bütün spor salonlarında büyük cezalarla engellemesi gerekmekte. Teşekkürler.

Süleyman türken
Ziyaretçi
Süleyman türken

Size tam anlamıyla katılıyorum banu hanım.

Ahmet sayin
Ziyaretçi
Ahmet sayin

Steroidlerin kullanimi disinda bu supplementlerle alakalida bir yazi yazarmisiniz ne denli zararli bununla ilgili bilgi verirmisiniz.

Süleyman türken
Ziyaretçi
Süleyman türken

Ahmet bey hocamızın yazıları arasında anabolik steroidlerin zararları da yer alıyor.

Muhammed kg
Ziyaretçi
Muhammed kg

Aslinda olimpiyatlardaki yontemler bodu yarismalarindada olmali steroid tamamen yasaklanirsa bu sekilde bir cok seyin onune gecmis olunur ayrica diger protein tozlerininda kontrollu verilmesi gerekiyor hocam siz ne dersiniz bu konuda

Edip coşkundeniz
Ziyaretçi
Edip coşkundeniz

Hocam yazılarınız bilinçlenmemize neden oldu. Az kalsın steroid kullanacaktım. Sayenizde artık düşünmüyorum. Kulüp adresinize bakıp sizinle çalışmak isterim.

ayşegül
Ziyaretçi
ayşegül

Merhaba
Bir arkadas sormus ama benim kardesim supplement dediginiz protrim tozunu kullaniuor kendisi bobreklerinden rahatsiz dinletemiuorum acaba yardimci olurmusunuz bununla ilgili

Ahmmet aydin
Ziyaretçi
Ahmmet aydin

Steroid kullandıktan sonra zararlarını vücut yada insan metabolizması kaç yıl sonra görüyor ?

Mehmet doğan
Ziyaretçi
Mehmet doğan

Hocam dikmende bir çok spor salonu var steroid öneren, ticaretini yapan ve insanları zehirleyen. Bu konu hakkında federasyon bir çalışma yapmayacak mı?

Burak ÖZTÜRK
Ziyaretçi
Burak ÖZTÜRK

Steroid’lerin zararlarını yaşayan, tanıdığım insanlar mevcut. Toplum olarak bilinçlenmeli, ticaretini yapan şahıslara karşı savaş açmamız lazım. Yaptığınız iş çok önemli değerli hocalarım. Allah sizden razı olsun.

Selami altan
Ziyaretçi
Selami altan

Steroidlerin hakkındaki bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Piyasada gym adıyla açılan ve insanlara steroid satan yüzlerce merkez var. Umarız sağlık bakanlığı duruma biran önce el atar.

Mustafa DİŞLİ
Ziyaretçi
Mustafa DİŞLİ

İsim vermek doğru olmaz ama gençleri kandırıyorlar. Hocalarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Murat YOLDAŞ
Ziyaretçi
Murat YOLDAŞ

steroidlerin kanser yaptığı gerçeğini sayenizde öğrenip yıkılmış bulunmaktayım. Allah yardımcımız olsun.

Eren gülden
Ziyaretçi
Eren gülden

Bu kadar yan etkiyi göre göre steroid kullanmak cidden intihar olur. Artık steroid kullanmayacağız. Satanları gerekli mecrilere şikayet edeceğiz. Helal emeklerinize kıymetli hocalarım.

Mustafa DİŞLİ
Ziyaretçi
Mustafa DİŞLİ

Bende yazıyı okuduntan sonra korktum. Şikayet edersek bu kötü niyetli insanlar bizlere zarar veremeyecektir.

Ertan Tanap
Ziyaretçi
Ertan Tanap

Kıymetli hocamız mustafa güler’in yazılarını her yerde görmek ve insanlık için birşeyler yaptığına şahit olmak, gurur verici. Helal olsun hocam size.

Ahmet mahmut polat
Ziyaretçi
Ahmet mahmut polat

Evlatlarımızın bu illete kapılma korkusu bizi mahvediyor hocam. Sizin varlığınız güven veriyor bize. Teşekkürler

Cansu yazıcı
Ziyaretçi
Cansu yazıcı

Yazılarınız umarım steroid kullananlara ulaşmıştır. Erkek arkadaşımda steroid kullanıyor. Kendisine tavsiye ettim yazılarınızı okumasını.

Umut Yıldırım
Ziyaretçi
Umut Yıldırım

Bu kadar zararlı olan şeylere kolayca ulaşılması şaşkınlık verici. Birilerinin bişey yapması gerekmiyor mu?

Gonca
Ziyaretçi
Gonca

Para kazanmak yerine insan sağlığı kazanmak isteyen bir spor salonu tebrikler hocam bunun dışında sizin salonda çalışıyorum aynı şekilde çoğu insana protein tozunu önermiyorsunuz yada satmaya çalışmıyorsunuz duyarlılığınızdan dolayı teşekkürler.

Salman ERTÜRK
Ziyaretçi
Salman ERTÜRK

Şapka çıkartılır bu düşüncelere. Çok şanslısınız, böyle hocalarla birlikte çalıştığınız için.

Kenan
Ziyaretçi
Kenan

2 yil gittigim salonda steroid kullandim en son hastanelik oldum cikan sonucta bu yazidaki seyleri yasadim kalp damalarim okadar buyumuski 36 yasindayim doktorun dedigi 60 yasindaki adamin damarlarina sahip oldugumj soyledi simdi sagligimi geri kazanmaya calisiyorum.

Mustafa DİŞLİ
Ziyaretçi
Mustafa DİŞLİ

Değerli msporty antrenörleri, sayenizde steroid kullanmaktan vaz geçtim. Steroid kullanımı konusunda gözüm korktu. Artık normal beslenme programı ve antrenman desteği ile vücut yaparsınız bana. İlk fırsatta kulübünüze geleceğim. Teşekkürler.

Salman ERTÜRK
Ziyaretçi
Salman ERTÜRK

Aynen katılıyorum size.

Sema Kardaş
Ziyaretçi
Sema Kardaş

Değerli Mustafa hocam, insanları bu bilgiyle ve uyarıyla aydınlattığınız için size çok teşekkür ederim. Televizyonlarda gencecik insanların bu tür ilaçları kullanarak öldüklerine şahit olduk defalarca… Umarım sizin bu yazınız bir çok gence ulaşır ve bu gibi ilaçları kullanmalarını önlenmiş olur… Saygılarımla…

Salman ERTÜRK
Ziyaretçi
Salman ERTÜRK

Hocam kıymetli açıklamanız için teşekkür ederiz. Gençlerimizi kandıran sözde spor hocalarına bu yazınız umarım ulaşmışdır. 1 yıl body yapanın hoca olduğu ve steroid satışına başladığı şu günlerde, sizin gibi değerli hocaların olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Teşekkürler

Big Boy
Ziyaretçi
Big Boy
Öncelikle geçmişte 2 kür Steroid kullanmış bir sporcu olarak insanları Steroide iten sebepler nelerdir bunları spor hocaları sporculara zararları tam anlamıyla anlatılarak bilinçli mi kullandırılıyor diye bir parantez açmak isterim. Steroide başlarken ana amacım hızlı ve çabuk body bouldingte bir alt yapı oluşturmaktı tabi ki gösteriş bu sporda çok önemli çünkü insan aynaya baktığında kendinde ne kadar çok şey görüyorsa insan o kadar spora motivesi ve spor aşkı artıyor diyebilirim bunun için yaşam koçu da denilen bir spor hocasıyla konuştum merak etme 3 ayda seni hayal ettiğin vücutta sahip olacaksın demişti. Çok sevinmiş vede çok heyecanlanmıştım. İlk yaptıklarında içinizde bir… Read more »
sivrisinek
Ziyaretçi
sivrisinek

Streoidlerin zararlarini deneyerek degil okuyarak öğrenmek çok onemli Mistava Bey tesekkur ederiz bu yazinir icin

Begüm
Ziyaretçi
Begüm

Mustafa hocam insanları bilinçlendirmek adına güzel bir yazı olmuş umarım farkındalık yaratır teşekkürler.

Özge
Ziyaretçi
Özge

Çok faydalı bir bilgilendirme yazısı ,bravo . Kullanıcıların dikkat etmesini umuyorum.İnşallah çok kişiye ulaşır bu bilgiler

Adem
Ziyaretçi

Teşekkürler Mustafa Hocam,açıklayıcı ve bilgilendirici bir paylaşım.Sevgiyle kalın.

Asena Çobaner
Ziyaretçi
Asena Çobaner
Verdiğiniz programlar kadar beslenme düzenimize de bu yüzden önem verdiğinizi düşünüyorum . Kilo ve kas bakımından yetersiz su oranım düşük ve en önemlisi skolyoz hastası bir birey olarak geldim salonunuza. 3 aydır o kadar çok fark yasıyorum ki;hem fiziki hem de ruhsal anlamda. Mustafa hocamın aşırı önem verdiği beslenme düzeni zaten her kişi için özel ve ulaşmak istediğimiz hedefe odaklı. Zararlı hiçbir şeye ihtiyaç duyacak ortam kesinlikle değil, bu yönde bilgilendirilmemiz de bu salonun + farkı ve ciddiyeti. Hergün daha iyiye gidiyor istediğim vücut ve sağlığa adım adım ulaşmanın mutluluğu ile kosuyorum salona. ozelim diyeceğiniz konular ve sorunlarinizi paylayacaginiz her… Read more »
Murat
Ziyaretçi
Murat

Kesinlikle harika bir yazı ve uyulması gerekiyor

OKAN YILDIZ
Ziyaretçi
OKAN YILDIZ

Mustafa hocam o kadar çok salon var ki insanları yanlış bilgilendiren bu tür zararlı ilaçları, insanların genleri ile ilgili oynayan maddeleri sırf para için öneren ama sizi kimse o hocalarla karıştırmasın, çünkü siz insanları seven milliyetçi bir kişi olduğunuz için üyelerinizi ve toplumu bilinçli kılmak için bu tür bilgilendirmelerde bulunuyorsunuz, ben sizi 3 aydır tanıyorum ama çok pişmanım ki keşke sizi ve ekibinizi daha önceden tanımak fırsatı olsaydı ama olsun zararın neresinden dönersek kardır teşekkür ederiz Sayın Sporty Ailesi 🙂

Harun Kaya
Ziyaretçi
Harun Kaya

Yazınız için çok teşekkür ederim, steroid konusunda oldukça bilgilendirici olmuş. Steroid kullanıp vücut geliştirme sporu yapanlar arasında sonuç olarak uzun vadede mutlu olan bir kişi dahi tanımıyorum, bence uyuşturucudan bir farkı yok. Dikmen Sporty’de Mustafa hocanın programları ve Arzu hocanın stüdyo dersleri sayesinde beslenmeye de biraz dikkat ederek gayet başarılı bir vücuda kavuşabilirsiniz.
Umarım steroid konusunda sporcular bu tarz yazı ve tartışma ortamları sayesinde daha çok bilgi sahibi olurlar.

Batus
Ziyaretçi
Batus

Cok gecerli bi yazi olmus tesekkurler

Halil ibrahim
Ziyaretçi
Halil ibrahim

Yazınız sayesinde sağlığımı kaybetmekten kurtuldum.Helal olsun.

Deniz TEZCAN
Ziyaretçi
Deniz TEZCAN

Çok değerli bilgiler vermişsiniz. Sağlamış olduğunuz bilgilerden dolayı minnettarız.

Murat YALÇIN
Ziyaretçi
Murat YALÇIN

Bilgiler için teşekkür ederim Mustafa hocam makalelerinizi keyifle takip ediyorum
iyiki varsınız Sporty ailesi…

Erkan
Ziyaretçi
Erkan

Bilgileriniz için çok teşekkür ederiz Mustafa bey herkes sizin gibi duyarlı olsa ama nerde…

Eda Bozkurt
Ziyaretçi
Eda Bozkurt
Daha çok yeni ailenize katılmış olsam da, gerçekten de tam bir spor kulübü kaliteniz var. Öncelikle pilates, spinning, cardio çalışmalarınız daha 3 günde vücudumda etkilerini gösterdi. Heyecanla zumbaya da katılmayı bekliyorum. Beslenmemi bile belirleyip bana ulaştırdınız (her ne kadar et yemiyorum dememe rağmen diet programımda et olsa da 🙂 bunu da yoğun programınızda gözden kaçmış detay olarak görüyorum) ve çalışma programamı oluşturdunuz. Uyarılarınız, düzenli yapmak için teşvikleriniz çok doğru. Üyelerinizi en doğru şekilde yönlendiriyorsunuz, kendimi kasmadan rahatça her günümü orada geçirebilirim. Önemli detaylardan biride temizlik, gerçekten spor kulüplerinin o ağır havası Sporty’de yok. İçerisi ferah ve temiz işinizi böylesine dikkat… Read more »
Kemal SIRTI
Ziyaretçi
Kemal SIRTI

Yazınızı okudum. İnsanların bilinçlenmesi için güzel bir yazı. Ellerinize sağlık